Pamatuj na svůj cíl.
Každý máme právo dojít na konečnou svého očekávání.
Natalia Sadness

Rozhovor s blog.cz

30. července 2010 v 13:22 | Natalia Sadness

Možná jste už také narazili na video, ve kterém 15 letá blogerka odpovídá čtenářům svého blogu na jejich otázky. Následný raketový vzestup pozornosti ukázal, jak si dnes díky sociálním sítím může prožít svých 15 minut slávy naprosto kdokoli. A to doslova ze dne na den. Srdce Blogu vám přináší rozhovor s dívkou, která si říká Natalia Sadness, a která se stala přes noc hvězdou sociálních sítí.

Video se stalo běhěm pár dní neuvěřitelně populární, a během týdne od nahrání na Youtube zaznamenalo 325 095 shlédnutí. Následovala řetězová reakce v podobě videoodpovědí, komentářů, sdílení a komentování videa na Facebooku, Stream.cz apod. O autorce videa vyšel i článek na serverech Super.cz, viz Přísně tajné! Sladká blondýnka dává nahlédnout do svého dívčího pokojíčku! a Reflex.cz, viz Natalia Sadness: Český internet má svou královnu.

Ruku v ruce s tím přišla závratná návštěvnost dívčina blogu. Najdete jej na adrese natalia-sadness.blog.cz a na první pohled vypadá jako běžný blog, kterých jsou na Blog.cz tisíce. Tento se od nich ale významně liší v jednom ohledu - návštěvnosti.

Blog byl vytvořen 11.9.2009, ale první článek na něm vychází až 4.7. 2010. Zatímco v červnu 2010 blog zaznamenal 390 návštěv, v červenci 2010 to již bylo závratných 42 249 návštěv. To je nárůst o více jak 10 tisíc procent! Blog se rázem v žebříčku nejnavštěvovanějších blogů na Blog.cz vyšvihl na první místo za poslední týden.

Nedílnou součástí popularity byla v tomto případě i velmi tvrdá kritika, které byla blogerka Natalia následně vystavena. Ze dne na den byla nucena čelit osobním útokům, vulgárním invektivám, výčitkám z povrchnosti či nedostatku inteligence, a v neposlední řadě byla i parodována či zesměšňována.


Lze se domnívat, že samotná Natalia zde hraje pouze zástupnou roli. Představuje totiž životní styl, který je kritice podrobován již delší dobu. Nazvěme jej třeba barbie. Jeho představitelky mají zálibu v módě, kosmetice, růžové barvě apod., a za jeho hlavní představitelku lze považovat Paris Hilton. Když jsme na našem blogu v loňském roce zveřejnili rozhovor se známou modelkou Dominikou Myslivcovou a dvojčaty Anett & Nelly, byly dívky rovněž vystaveny tvrdým odsudkům. Kde pramení odpor většinové společnosti vůči těmto dívkám?

Nabízí se srovnání s již zaniklým stylem emo. Pamatujete si záplavu černých blogů plných fotek krvavých andělů, žiletek, a textů o smutku a nepochopení okolí? Po emo jako by se slehla zem, a na jeho místo nastoupily barbie a šamponi. Od okolí zažívají stejnou, ne-li dokonce větší dávku opovržení a nenávisti než před lety černě nalíčené děti s patkou.

Následující rozhovor zkouší podat odpověď na otázku, kde se tato nenávist bere, a jak se s ní vyrovnává mladá dívka, která je jí vystavena. Získá si vaše sympatie?


Natalia Sadness, autorka blogu natalia-sadness.blog.cz- Blog máš založený téměř rok, ale první článek na něm jsi zveřejnila až letos v červenci. Proč tak dlouhá časová mezera?
Na blogu natalia-sadness jsem pracovala už dříve. Jednu dobu mě chuť blogařit přešla a zkusila jsem Blogspot. Byla to zajímavá zkušenost s novým serverem, ale jsem ráda, že jsem se vrátila na Blog.cz :)
- Když sis blog zakládala, co sis od něj slibovala? Vedlo tě k jeho založení např. to, že blog měly i kamarádky?
Celé mé blogaření začalo panenkami Myscene. Jednu dobu jsem žila těmito panenkami a měla o nich i svůj blog. Postupem času se mé zájmy měnily a věděla jsem, že tentokrát bude blog zaměřený na mě. Kamarádky mě k tomu naopak nevedly vůbec. O Blog.cz téměř nic netušily. Od natalia-sadness jsem si slibovala něco jako můj osobní deníček, kde budu moci vkládat své fotografie a to co mě zajímá. Nebaví mě věci dělat pro nic za nic a jsem ráda, když se s nimi můžu podělit i s ostatními. Dává mi to energii pokračovat dále.
- Jak tě napadlo natočit video, které tě proslavilo? Napadlo tě při jeho natáčení, jaké peklo se následně rozpoutá? Jsi ráda za pozornost, která se k tobě nyní upíná?
Napadlo mě to jednoduše. Návštěvníky blogu zajímalo plno informací k mojí osobě a já jim je chtěla sdělit prostřednictvím videa. Ve snu by mě nenapadlo, že video se rozšíří rychlostí světla. Ostatně pro mě na něm není nic výyjimečného. Za pozornost přiznávám ráda jsem. Je to zvláštní pocit vnímat ty věci kolem toho. Kritiku přijímám a jsem toho názoru, že se tím člověk více naučí a vyvaruje se následných chyb. Negativitu házím za hlavu. Budu pokračovat pro ty, kterým se mé články líbí :)
- Sleduješ všechny reakce, které jsi svým videem nastartovala? Nebo tě to nezajímá? Proč jsi zakázala přidávání nových komentářů k článku se zmiňovaným videem?
Ano sleduji je :) Přidávání komentářů jsem zakázala z důvodu mnohdy perverzních komentářů, a taky to vyvolala první reakce. Teď už na to nahlížím zase o trochu jinak.
- Jak na video zareagovali čtenáři tvého blogu? Chystáš se znovu odpovídat na jejich otázky prostřednictvím videa, nebo už toho necháš, abys nebyla vystavena další kritice?
Někteří reagovali negativně, ale jiní zase pozitivně. Čtenáři, kterým se mé články líbí, mi to píšou většinou prostřednictvím FB a ICQ. Mnozí změnili postupně názor díky seznámení s mým blogem a předchozími články. Videa budu točit určitě dále a chystám i druhý díl Zvědavého dotazníku.
- Nenapadlo tě třeba, že by sis po tom všem zrušila blog, a začala nanovo někde jinde?
Na chvilku jsem tak uvažovala, ale hodně rychle mě to přešlo.
- U svého profilu na Facebooku máš v přátelích známou modelku Dominiku Myslivcovou. Znáte se osobně? Je to tvůj vzor a snažíš se být jako ona, nebo jakékoli spojování svého jména s Dominikou odmítáš?
Dominiku znám z vidění :) Určitě bych svoje jméno s jejím nespojovala. Máme možná podobné záliby, ale každý jedeme jiným směrem. Nesnažím se stát kopií. Tohle nikdy nebyl můj sen. Chci dokázat něco vlastní tvorbou :)
- Ve tvém videu se dovídáme, že jsi z malého města. Ví tvá rodina a okolí o tvé nečekané popularitě, která tě zastihla ze dne na den nepřipravenou?
Ano, rodina o tom ví, a sami shlédli moje video s odpověďmi. Nejvíce je do toho aktivní taťka :D Jsem ráda za jejich podporu :)
- Proč si myslíš, že jsou barbie a šamponi tolik nenáviděni většinovou společností? Cítíš se ty sama jako barbie?
Cítím se jako půlka barbie:D Mám ráda růžovou barvu a v mém šatníku se najde plno kousků v téhle barvě. Určitě, ale nemusí být růžové všechno :) Nenávidí je možná proto, že trošku vybočujou z davu a hned je považujou automaticky za namyšlené díky péči o svůj zevnějšek. Mně osobně barbie ani šamponi vůbec nevadí. Právě naopak! Dalo by se říct, že sama jsem jednou z nich :)
- Kdybys dnes věděla, co všechno tvé video způsobí, natočila bys ho znovu?
Nad touhle otázkou bych váhala. Zatím i přes všechnu kritiku se přikláním k natočení tohoto videa znovu.. Mně osobně třeba nevadí :)
- Máš nějakou oblíbenou celebritu, která tě inspiruje?
Mým vzorem je Lady Gaga. Dokázala se prosadit ve světě svým ojedinělým stylem. Obdivuji její odhodlání a to jak si hodně věcí dělá sama. Četla jsem o ni článek v jednom časopisu a ten mě chytl za srdce :)
- Jakou ráda posloucháš hudbu?
Poslouchám zmíněnou Lady GaGu a dále Miley Cyrus, Innu, Eminema atd.. Přímo hudební styl r´n´b, pop, hip hop, ale i rock a punk.
- Prozraď, jak tráví čas normální 15 letá dívka z malého města, která se ze dne na den stala -hvězdičkou YouTube?
Většinu času trávím venku s kamarádkami. Hodně jezdíme do nákupních center, kin apod... Jinak určitě tvořím další články na svůj blog.
- V poslední otázce máš možnost pozvat čtenáře tohoto rozhovoru na svůj blog a ve zkratce jim ho představit.
Jak už se někteří dozvěděli z tohoto článku, můj blog je natalia-sadness.blog.cz a najdete zde líčení, módu a především videa, které mají velkou zásluhu na veškerém zviditelnění. Rozhodně zde najdete i obsáhlejší články: ) Těším se na každého, kdo na můj blog zavítá, a přeji, ať se Vám tam líbí!
Děkuji za rozhovor.
-- 

37 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Vrátíš se tady?

ANO 100% (4826)

Komentáře

Zobrazit vše (135)
Zobrazit starší komentáře

101 Nicol Nicol | Web | 1. srpna 2010 v 0:07 | Reagovat

hmmmm....no nevim holka:) mela bys zacit delat modeling:Da videa nechat zkusenejsim:)..vyuzij toho dokud muzes..pak se ztratis a budes v prd*li :D

102 Fuck off Fuck off | 1. srpna 2010 v 8:33 | Reagovat

doopravdy smutné... nevim, co si o sobě myslíš, ale pěkná rozhodně nejsi, když je ti 15 tak ze sebe prostě krásku neuděláš, i kdybys chtěla. To video je dost trapné, nevím jesli jen blbou děláš, nebo ne. Ale to vše zde bylo už napsáno. Jen dvě rady -  nech si udělat kvalitní design, tohle je příšerný, Rest In Peace

103 Tralala Tralala | 1. srpna 2010 v 9:34 | Reagovat

[8]: asi tak :D

104 Andrea Andrea | 1. srpna 2010 v 11:00 | Reagovat

"Nejvíc vždycky kritizují ti, co sami nic nedokázali."....Místo nadávek byste se měli nad sebou zamyslet. Každý máme svůj svět a pokud vím tak Natalie ten váš taky nekritizuje. Kdy si to lidi konečně uvědomíte??? Jestli se vám to video nelíbí tak se něj nedívejte a myslím, že trapnější ste vy-ptž kritizovat umí každý, ale dokázat něco už jen málokdo.

105 Lufí Lufí | 1. srpna 2010 v 12:55 | Reagovat

http://www.stream.cz/video/498742--45-dil-one-man-show-blondyna-z-ruzoveho-blogisku

106 Vysvětlete jí to už někdo Vysvětlete jí to už někdo | 1. srpna 2010 v 15:19 | Reagovat

Tahle holka nemá v hlavě mozek, ale nasráno. Přední rozum běhá s kilometrovým náskokem, až ho jednou doběhne, určitě si v něm pochodí. Nevím jestli se mám dřív smát nebo plakat nad takovou blbostí. Jen kritika člověku řekne co je na něm špatné. Myslí si, jak je hrdá na to že je slavná, jo proč ne, ale v tomhle případně je problém ten, že je slavná jen proto, že je lidem k smíchu. Opět smůla - neuvědomuje si to. Opravdu úspěšná sláva pochází z umění, lidé aby byli uznávání, neuvěřitelně tvrdě dřou. Tohle dřina není, napsat blog, pár příspěvků a natočit jedno stupidní video je zábava, ne ta velká dřina.

107 GothicStorm GothicStorm | Web | 1. srpna 2010 v 16:48 | Reagovat

Ach jo ľudia... nevravím, že som ňou okúzlená, ale čo sa do nej pre krista boha navážate? No tak natočila jedno video, na ktorom sa veľa ľudí smeje. Berte to pozitívne: aspoň ste sa mali na čom zabaviť ;) A ona raz sama príde nato, že v živote sú i iné priority. Ja to beriem neutrálne, keď chce byť slávnou, prečo nie, ale sama príde nato, že to má plno nevýhod, ktoré prináša - napr. poníženie, ktoré zažívajú i tie najväčšie hviezdy. Raz sa na ňu snáď slnko usmeje, ktovie... ja sama mám blog, ale niečo podobné by som neurobila, nie je to môj štýl a už vôbec nie som barbie, pretože ružovú neznášam. Každý dospieva, snáď dospeje raz i ona... ;)

108 K. K. | 1. srpna 2010 v 17:55 | Reagovat

V 15-ti jsem taky nechápala, co je na tom tak trapného mít růžový blog o blbostech :D Věř mi, že se za to jednou budeš stydět, ale zasměješ se tomu:)

109 Adla Adla | Web | 1. srpna 2010 v 18:27 | Reagovat

[3]: To souhlasím. Ale nechci nikoho urazit...alespoň to Natalii zajistilo velkou návštěvnost na blogu. Ale mě to se video nelíbí a to asi proto, že nejsem fanynka růžové a barbie stylu obecně...

110 Lena Lena | 1. srpna 2010 v 18:54 | Reagovat

Držím palce ať v životě dosáhneš toho po čem toužíš;-) a na nepřejicné tupce se vykašli, však on se jim ten jed, který na tebe naplivali jednou vrátí!

111 Zajem!!!!!!!!!!!!!!!! Zajem!!!!!!!!!!!!!!!! | 1. srpna 2010 v 23:46 | Reagovat

Cau doufam ze si prectes tenhle komentar a dal bych ti nabidku ohledne prace na videich,fotek nebo bejt webmaster upravy a podobne veci pokud by si mela zajem nebo se aspon domluvit tak napis na mail view6@seznam.cz pracoval sem uz na hodne strankach mimochodem je mi 17 let :) diky doufam ze se ozves :)

112 .. .. | 2. srpna 2010 v 7:09 | Reagovat

jo popularni bo si s ni delaji vsichni prdel:D:D:D:D

113 Aneta Aneta | 2. srpna 2010 v 11:57 | Reagovat

Hele, ty články byly pěkně psaný ještě dříve, než to,,populární" video vůbec vzniklo.

114 cant-be-perfect-only-for-u cant-be-perfect-only-for-u | 2. srpna 2010 v 14:14 | Reagovat

Co maj proti emo stylu?Každej je nějakej.

115 jirka jirka | E-mail | 2. srpna 2010 v 14:30 | Reagovat

Ahoj,
dostal jsem se sem náhodou přez odkaz ala bb v akci.. Ačkoliv jsem se mnohokrát přesvědčil, že na stereotypu bb s velkejma očima :-) a růžovym tílečkem něco pravdivého je, tak zde jsem byl překvapen kolik inteligence a hlavně tvůrčích schopností zdejší blondýna má.. Sám neumim psát tak pěkně a výstižně. Díky ti za prolomení všednosti. Blog je supr. se vším všudy. Doufám, že je to skutečně tvoje práce, protože pak jsi skutečná profesionálka :-). Sám zůstávám stranou popkultury ale tohle je příjemné. Buď zdráva
Jiří, 28let :-)

116 Lucinkaa :P Lucinkaa :P | 2. srpna 2010 v 17:11 | Reagovat

[3]:Aj slovenskej :DDDD

117 LJ LJ | 3. srpna 2010 v 13:22 | Reagovat

[110]:

Jo vrati nam to tim, ze natoci dalsi picoviny....boze boze...kam ta mladez speje...ty americke filmy ji nedelaji vubec dobre!

118 nerzhul nerzhul | 3. srpna 2010 v 13:28 | Reagovat

Hvezda youtube?wtf? mozna tak ceskyho streamu. Barbie a samponi nevybocujou z davu. Spis jen kazdeho zarazeji svou chybejici inteligenci. Nerekl bych ze je lidi zas tak nesnasi. EMO styl uz neexistuje? od kdy? venku je porad dost techle komediantu.   redaktor ktery se psal tento clanek musi byt nejspise s intelůigenci na stejne urovni jak zdejsi slecna superstar. BTW, slecny zvidavej dotaznicek pobavil skoro celou nasi firmu. Skoda jen ze takhle hezka holka musi bejt takhle hloupa, holt co se da delat, dalsi z rady budoucich kosmeticek, radostylistu atd

119 MmM MmM | 3. srpna 2010 v 15:07 | Reagovat

haha :D trapas :D

120 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | 3. srpna 2010 v 18:42 | Reagovat

na WWW.LADYVANILKA.BLOG.CZ JE NÁZOR NA TEBE !!! VE VIDEU ... NEVÁHEJ A KUKNI SE ... A VY OSTATNÍ TAKÉ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

121 Michal Michal | E-mail | 3. srpna 2010 v 19:28 | Reagovat

Ahoj Natali, myslím, že jsi opravdu krásná, milá a nadaná holčina. Líbí se mi tvé nasazení a že jsi se z těch negativních reakcí nezhroutila, ale přecházíš to ležérně a s nadhledem. Na to kolik ti je, máš opravdu talent a odhodlání a i to tvé video má opravdu něco do sebe, myslím, že když vydržíš, ještě o tobě všichni uslyšíme :-) Držím ti palec a nenech se od lidí co ti závidí odradit :-) Máš i přes to spoustu kladných reakcí od lidí co ti fandí...a o to jde, takovou návštěvnost nemá ani leckerý internetový obchod. Moje rada VYUŽIJ TO :-) michal

122 lu88we lu88we | 3. srpna 2010 v 21:10 | Reagovat

Děvče, děvče...
Nikdy jsem nikoho neurážel, nebo snad nikomu nenadával.....To ne..

Ale co jsem Tě viděl, musím říct, že takhle blbou holku, jako jsi ty, jsem ještě neviděl...

123 Billda Billda | 3. srpna 2010 v 23:59 | Reagovat

Jsi krásná, milá, cool holka. Jsi kuřačka?

124 radek radek | E-mail | 4. srpna 2010 v 11:56 | Reagovat

Natalie, nenech se rozhodit. Když jsem viděl tvoje video prvně, tak mě taky pobavilo asi trochu jinak, než jsi zamýšlela (je mi 31, moc se nemaluju a s módou se taky nemaluju, prostě nepatřím do cílové skupiny). Ale sere mě ta vlna nadávek a zesměšňování která se zvedla. Kua co to je? Ty natočíš něco v dobré víře poradit nebo pobavit a halda lidí ti začne dělat ze života pakárnu. Nedovedu si představit, jak se vyrovnáváš s takovým tlakem, tím spíš ve tvém věku. Respect. Radek

125 Láďa Láďa | Web | 4. srpna 2010 v 12:15 | Reagovat

Prý hvězda :D Spíš p**** který se všichni vysmáli :D :D

126 Eva Eva | 4. srpna 2010 v 16:17 | Reagovat

Ahoj, tak nevím, co mám napsat... Na jednu stranu jsi mě pobavila a můj první dojem z videa byl takový, že jsi barbienovská fiflena atd. atd. Ale na druhou stranu - potom, co jsem si přečetla ty komentáře a tu kritiku, kterou ti tu někteří zanechali, ti musím složit poklonu, že ses z toho všeho nezhroutila. Mně je 14 a rozhodně bych takový tlak neunesla. To svědčí o tom, že jsi silná. Ale být tebou, hoodně se rozmýšlím, jestli natočit další díl Zvědavého dotazníku... :) S pozdravem ...Eva

127 Barča a Nooki Barča a Nooki | 4. srpna 2010 v 23:33 | Reagovat

Ty si asi sjetá vid ? Holka prober se. Seš každýmu jenom pro smích. Víc trapnější videa sem neviděla. Už radši nic nenatáčej a šoupej nohama po zemi díky :D:D.

128 Ček Ček | 6. srpna 2010 v 12:28 | Reagovat

Koukám, většina lidí je ale upřímná. Napsat komentář umí každý lajdák, ale získat si pozornost tolika lidí, to je už skoro něco podobného jako umění. Každopádně asi nechápou že každá reklama ad už negativní nebo pozitivní reklamou zůstává. Takže pro ostatní, jen pište, protože se zdá že tahle holka ač na to nevypadá možná ví co dělá.

129 viky-horses viky-horses | Web | 6. srpna 2010 v 19:23 | Reagovat

Ahoj. Máš moc pěkný blog.
Mohl by mi někdo hlásnout ?
Klikněte na Web a v horním boxu je ikonka. Na tu klikněte.
Sjeďte na anketu a klikněte prosím na
Elis ( viky-horses )
Moc děkuji všem ,a omlouvám se za reklamu.

130 Vine Vine | 25. srpna 2010 v 6:19 | Reagovat

ja som nic blbsie ako je toto dievca este nevidel xD prava Blondina .D

131 hádej-kdo hádej-kdo | E-mail | Web | 5. září 2010 v 12:56 | Reagovat

Sem napište komentář

[5]: Naprostej souhlas! A co jksem se dívala na její blogy, nic jsem tam nenašla. Jenže jakmile jedna krákorající blondýna v růžovejch šatičkách začne točit trapný videa, půlka republiky se na to dívá. Ale celá republika se jí směje! Protože lidi jsou úchylní, takže je to táhne jako magnet:-) Ale já bych nic akovýho netočila- celá země mě zná a směje se mi. Bála bych se vyjít na ulici a musela bych chodit kanálama až do smrti, protože by na mě mohli narazit nějací lidi a upravit mi ze srandy fasádu. Takže je mi tě líto.:-*

132 Andrea Andrea | 13. září 2010 v 15:31 | Reagovat

[131]: Aspon laskavě nepiš, že se ji směje celá republika...Pokud sis nevšimla tak jsou i jedinci, kteří umí ocenit co Natalie dělá. A mělo by ti být spíš líto sebe než ji :) Jo a jestli si nic nenašla na jejím blogu jak říkáš, tak si zkus pořídit brýle, ted v grand optical mají i slevy :)

133 aladin z hor aladin z hor | 6. prosince 2010 v 17:41 | Reagovat

p..o jedna zaje...a

134 CHRISTIEPOWERS CHRISTIEPOWERS | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 18:39 | Reagovat

One admits that life is expensive, nevertheless different people need money for different things and not every person earns enough cash. Thus to receive quick <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> or short term loan would be a right solution.

135 Ava28Conrad Ava28Conrad | E-mail | Web | 25. března 2012 v 7:37 | Reagovat

If you are in not good state and have no cash to go out from that point, you will need to take the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a>. Just because that should aid you unquestionably. I take college loan every single year and feel good just because of this.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama